1 Temmuz 2022
Gündem

Buz İçinde 230 Ölü Dirilmeyi Bekliyor

Dirilmeyi bekleyen beyinsizler baya bekleyecek gibi. Aralarında 1 Türk'te var.

25 Kasım 2016

  

Buz içinde 230 ölü dirilmeyi bekliyor

Tüm dünyadan 230 cansız vücut, içi sıvı nitrojen dolu büyük metal silindirler içerisinde, eksi 196 derecede, tıbbın ilerleyip kendilerini yeniden dirilteceği günü bekliyor. Türkiye'den ise 1 kişi var...

 

Dünyada yaklaşık olarak 230 cansız beden tekrar canlandırılmayı bekliyor. İnsanın algılarını zorlayan bu olay birçok bilim insanı tarafından kabul görmese de bir grup insan kriyojenik yöntemle vücutların dondurulup ilerleyen yıllarda tekrar diriltebileceğini düşünüyor. Tüm dinlerin ve bilim insanlarının genel olarak reddettiği bu yöntem ölümden kaçış olarak da adlandırılıyor.

 

Dondurma işlemi, insanları içi sıvı nitrojen dolu metak silindirik içersine yerleştirilip, -196 derecede bekletilmesiyle gerçekleştiriliyor. Böylece insanlar ilerleyen yıllarda hastalıklarına çare bulunmaları durumunda tekrar uyandırılacaklarına ve hastalıklarından kurtulacaklarına inanıyorlar. Bu işlem ayrıca oldukça pahalı. Dondurma işleminin 150 bin dolar olduğu, daha sonraki dönemdeki masrafların ise toplu birikmiş paralardan bu işlemi yapan kurumlara aktarıldığı söyleniyor.

 

İlk dondurma işlemi 1960'lı yıllarda yapıldı ve günümüzde yüzlerce hayvan ve insan tekrar canlandırılmayı bekliyor. Bu görüşü destekleyenlerin en büyük kanıtı ise, Dr. Paul Segal'in beagle cinsi köpeği Miles'i dondurması olarak gösteriliyor. Öldükten sonra kanı çekilerek dondurulan Miles, 70 dakika sonra kanı vücuda geri verilerek tekrar diriltiliyor. Daha sonraki dönemde köpek yaşamına kaldığı yerden devam ediyor. Tabi bu durumda köpeğin gerçekten ölüp ölmediği konusunda soru işaretleri halen mevcut. Ayrıca kendini dondurtanlar arasında bir de Türk olduğu söyleniyor.

 

ALLAH bu insanlara akıl fikir versin, başka ne denir.

1 yorum yapılmış

  • İrfan22 Ağustos 2020 - 13:31
    Madem dondurduğunda ölmeyecekse donarak ölenler??

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.