22 Eylül 2023
Gündem

5 Senede Ağaçlar Yok Edilmiş

NARVEN'in ihaleye girme sebebi GÖLCÜK ile NARVEN arasında teleferik kurmak istemesi mi?

4 Ocak 2018

Gölcük ihalesi iptali sonrası açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Arkadaşlarla karar aldık. Gölcük ihalesini iptal ediyoruz. Çok üzgünüz. İyi niyetli kişileri hariç tutuyorum ama birileri, provakatörler bu ihaleyi ülke meselesi haline getirdiler. Biz bunu para için değil, Bolu’nun geleceği için yapıyorduk. Tek bir ağaç kesmeden, gerçekleştirecektik. Ama kötü niyetli kişiler, şov peşinde koşanlar oldu. Bu bizi çok üzdü” dedi.

 

Bu açıklamadan sonra iddiaya göre; Belediyenin proje değişikliğine giderek tesisi kendi yapacak ve daha sonra ihaleye çıkarılması yönünde çalışmalar yapılacak. Bu iddia, ihaleyi Kurtuluş Tokcan’ın almasını engellemek için mi sadece bu ihalenin iptal edildiği sorusunu akıllara getirdi. Zaten Bolu bu söylenti ile çalkalanmıştı. Başkan Alaaddin Yılmaz ile Veysel Eroğlu’nun ihalenin iptal edildiği ve daha sonra tekrarlanması yönünde açık kapı bırakması kamuoyunu rahatsız etti.

 

Yine bir iddiaya göre; Bolu Belediyesi Gölcük’ü 2012 senesinde kiraladığı, kiralanan alanın şu an yapım aşaması süren NARVEN TERMAL KASABA’nın tam dibine kadar geldiği ve NARVEN’in Gölcük ihalesini alarak GÖLCÜK ile NARVEN TERMAL KASABA arasında teleferik kurarak çok büyük paralar elde edeceği belirtildi.

 

Bu iddialar tartışılırken, Gölcük’ün Bolu Belediyesi’ne verilmesinden sonra burada yaşanan ağaç seyrelmesini, Murat Demir isimli bir vatandaşımız sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, google-eart uygulaması üzerinden yıllara göre tespit ederek ağaçların azalışını fotoğraflar ile gözler önüne serdi.        

İŞTE O FOTOĞRAFLAR;

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.