28 Ocak 2022
Gündem

Kick Boks Şampiyonası Başladı

64 ilden yaklaşık 3 bin sporcunun katıldığı 15 Temmuz Şehitleri Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kickboks Şampiyonası başladı.

1 Temmuz 2017

Karaçayır 3 bin kişilik spor salonunda düzenlenen ve 64 ilden yaklaşık 3 bin sporcunun katıldığı 15 Temmuz Şehitleri Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kickboks Şampiyonası’nın açılış seremonisine Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkan Vekili Ekrem Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Muzaffer Alpdoğan, Türkiye Kickboks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, 15 Temmuz Şehitleri Derneği Başkanı Abdurrahman Tarık Şevik,  şampiyona hakemleri, antrenörler, sporcular, sporcu aileleri ve şampiyonayı izlemeye gelen seyirciler katıldı. 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Muzaffer Alpdoğan, bu şampiyonanın Bolu’da yapılmasından ve misafirleri ağırlamaktan dolayı memnun olduklarını ifade ederek, sporculara başarılar diledi.

 

15 Temmuz Şehitleri Derneği Başkanı Abdurrahman Tarık Şevik ise “Böyle anlamlı bir organizasyona geldiğimiz için mutluyum ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Spor birlik ve beraberliğin resmidir. Aynı birlik ve beraberliği hem içimizdeki hem de dışarıdaki düşmanlarımıza 15 Temmuz’da gösterdik. Bu organizasyon vesilesiyle Bolu’da olmaktan gurur duyuyoruz, mutluyuz” dedi.

 

Şampiyonayı Bolu’da düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden Türkiye Kickboks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, “15 Temmuz’da şehitlerimiz, Gazilerimiz canla başla bu ülke için mücadele ettilerse bizde onlara ithafen bu şampiyonayı düzenledik. Aynı 15 Temmuz’da olduğu gibi bugün de bu şampiyona Türkiye tarihimize kazınmıştır. 64 ilden gelen sporcularımıza hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

 

“YAPACAĞINIZ MÜSABAKALARDA KOLUNUZA KUVVET, YÜREĞİNİZE CESARET DİLİYORUM”

 

15 Temmuz şehitlerimizin adına bu şampiyonanın Bolu’da düzenlenmesinden mutluluk duyduklarını ifade eden Bolu Valisi Aydın Baruş, açılış seremonisinde şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Bolu’da gerçekten güzel günlerden birini yaşıyoruz. Federasyon Başkanımızın ifade ettiği sayıya göre Türkiye’nin 64 ilinden yaklaşık 3 binin üzerinde sporcuyu ilimizde ağırlıyoruz. Bolu olarak bu şampiyonanın ilimizde düzenlenmesi bizim için gurur verici. Biz bir spor kenti olarak gençlerimizin, çocuklarımızın spora yönelmeleri için elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Biliyoruz ki kolu kuvvetli olan, yüreğinde cesaret olan Allah’tan başka dünyada hiçbir şeyden korkmaz. Bu şampiyonanın 15 Temmuz şehitlerimize ithaf edilmiş olması da bu müsabakaların anlamını artırıyor. Gerçekten bütün gençlerimiz için 15 Temmuz şehitlerimizin adına ithaf edilmiş böyle bir şampiyonaya katılmak hayatlarındaki en büyük gurur vesilelerinden biri olacaktır. Bizler 15 Temmuz’da Türk Milleti olarak içimize nifak sokmak isteyen, ülkemizi ve milletimizi esaret altına almak isteyen çok sayıda güce karşı savaştık. Biz gençliğimizle her zaman gurur duyuyoruz. Biliyoruz ki sporcu gençlerimiz yüreklerinde vatan sevgisi, kalplerinde şehitlerimizin bıraktığı mirasın değerini bilerek bir daha bu ülke üzerinde 15 Temmuz’da olduğu gibi hainliklerin olmasına asla fırsat vermeyecektir. Ben şampiyonaya katılmış olan değerli gençlerimize, çocuklarımıza üstün başarılar diliyorum. Bu şampiyonanın hem sporcularımıza, hem hakemlerimize, hem de antrenörlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Sevgili gençler ne olur birbirinize karşı saygılı, hoşgörülü olun. Kardeşlik her şeyin üzerindedir. Onun için hiçbir zaman rakiplerinize kırıcı bir şekilde davranmayın. Yapacağınız müsabakalarda kolunuza kuvvet, yüreğinize cesaret diliyorum. Hepinizi Allah muvaffak etsin” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Türkiye Kickboks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Vali Baruş ve diğer protokol üyelerine düzenlenen şampiyona anısına kickboks eldiveni hediye etti.

Açılış törenin ardından sporcular ringlerde ve yerde bulunan alanlarda kıyasıya yarışmaya başlarken, şampiyona 5 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.