7 Aralık 2021
Gündem

EROTİK SHOP'U DAVUL ZURNAYLA AÇACAKMIŞ

Bolu'da açmak istediği ve ruhsatsız olduğu gerekçesiyle tabelası indirilen Erotik Shop’un sahibi Mehmet Gümüş, “Biz sapıkça bir şey yapmıyoruz. Genelev açmıyoruz. Biz cinsel sağlık işi yapıyoruz. Belediye ruhsat verirse ara sokakta işletmemi açacağım. Vermezse mahkemeye başvurup daha önceden alınan emsal karar çerçevesinde istediğim yere davullu zurnalı işletmemin tabelasını asacağım” ifadelerini kullandı.

EROTİK SHOP'U DAVUL ZURNAYLA AÇACAKMIŞ
12 Ekim 2021

Geçtiğimiz haftalarda Bolu'da kentin en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi'nde bir iş merkezinin 2'nci katında erotik shop dükkanı açıldı. Cinsel sağlık ürünlerinin yanı sıra fantezi ürünlerinin de satıldığı dükkanın tabelası da asıldı. Caddeyi kullanan vatandaşların gördüğü tabela bazı vatandaşlar tarafından tepki çekti. Tepkilerin ardından Bolu Belediyesi tarafından yapılan incelemede dükkanın ruhsatsız olduğu tespit edildi. İşletme sahibinin ruhsat başvurusu yaptığı ve başvurunun reddedildiğinin belirlenmesi üzerine ekipler, dükkanı mühürlemek için çalışma başlattı. Dükkan zabıta tarafından mühürlendi. Ayrıca kentin en işlek caddesine bakan üzerinde 'Erotik Shop' yazan tabela da itfaiye tarafından akşam saatlerinde vinçle indirildi.

“BOLU’YA SAPIKÇA ŞEYLER AÇTIRMAM”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclis Toplantısı’nda, ‘erotik shop’ işletmesinin sahibi Mehmet Gümüş hakkında konuştu. Gümüş’e ‘Gerizekalı’ diye Özcan, “Bize başvuru yaptı ve biz de reddettik. Ben bu koltukta oturduğum sürece Bolu’ya sapıkça şeyler açtırmam” dedi.

“MAHKEME KARARI İLE RUHSATI ALIRIZ”

İşletmenin sahibi Mehmet Gümüş, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın açıklamalarının ardından, Özgür Bolu Gazetesi’ne konuştu. Gümüş, “Tanju Özcan benim hakkımda çok talihsiz bir açıklama yaptı. Başvuruyu almak zorundadır. Çünkü mevzuat bunu gerektirir. İsterse reddedebilir. Başvuru reddedildikten sonra biz de gider mahkemeye başvuru yaparız ve gerekli prosedür işlenir. Mahkeme kararı ile ruhsatı alırız. Ama onlar bizim başvurumuzu bile kabul etmedi. “Bizim Kayseri’de de başımıza geldi. Orada da aynı şeyleri yaşadım ve mahkeme kararı ile ruhsatı be tabelayı aldım ve dükkanı açtım. Biz Bolu için de idari mahkemesine başvuru yapacağız. Emsal karara göre de tabelayı da ruhsatı da alacağız. Almak zorunda kalacaklar. Eğer almazlarsa suç işlemiş olacaklar” ifadelerini kullandı.

“RUHSATI ALINCA DA DAVULLARLA, ZURNALARLA AÇILIŞINI YAPACAĞIM”

“Tanju Bey ile bire bir görüşmek istiyorum. Bana kullandığı kelimeler ile ilgili de manevi tazminat davası da açacağım. Aynı yere açmak konusu tamamen Başkan’ın tavrı ile alakalı. Eğer anlaşırsak, göz önünde olmayan ara bir sokakta işletmemi açarım. Eğer istemezse ve söylediklerinin arkasındaysa da ben mahkeme kararı ile ruhsatı alınca istediğim yere açacağım. Ve ruhsatı alınca da davullarla, zurnalarla açılışını yapacağım” dedi.

“BİZ CİNSEL SAĞLIK İŞİ YAPIYORUZ”

Gümüş, “Elimizde emsal karar var. Başka bir karar verilemez. Biz genel ev açmıyoruz ve sapıkça bir şey yapmıyoruz. Biz cinsel sağlık işi yapıyoruz. Belediye belgeleri aldıktan sonra bana ruhsat vermek zorundalar. Ben o mağazanın tabelasını alkışlar ile açtırırım. Zabıta ekipleri bana ruhsatı ve tabelayı kendi elleri ile verir. Ya bu yola başvuracağız ya da oturup konuşup gözlerden uzak bir yere açacağız” şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.