25 Mayıs 2022
Gündem

GAZİPAŞA OKULU ÇÖKME TEHLİKESİ ALTINDA

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Karaçayır Mahallesinde bulunan Gazipaşa İlköğretim okulundan alınan numuneler sonrası hazırlanan raporda binanın çökme tehlikesi olduğunun tespit edildiğini belirterek, “Milli eğitim müdürü izinsiz karot numunesi aldınız diyor. Bizim bir kurumda resmi kurumda veya binadan karot numunesi almamız nedeniyle suç duyurusunda bulunmuş” dedi.

GAZİPAŞA OKULU ÇÖKME TEHLİKESİ ALTINDA
15 Aralık 2021

 

Belediye binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Özcan, Karaçayır Mahallesinde bulunan Gazipaşa ilköğretim okulu binasından karot numunesi aldırdıklarını belirterek hazırlanan raporu açıkladı. Özcan, İtfaiyenin 3 gün arka arkaya gece binadan tuhaf sesler geldiğine dair tutanak tutmuşlar. Bir gazete bunu haberleşti çevredekilerin böyle duyum aldıklarına dair. Okullar tatil olur olmaz o bir haftalık tatilde ivedi bir şekilde başkan yardımcımızın başkanlığında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yetki verdiği bir firma buradan karot aldı. Ve sonucunda ne diyor biliyor musunuz? Kırmızı ile yazmış bu kadar riskli bina yazanları görmüştüm ama bakın ne diyor, göçme durumu diyor. Bugün sayın valimize bu raporu göndereceğim. O binanın ne güçlendirilmesi mümkün ne de hukuken mümkün. “ diye konuştu.

Bolu İl Milli Eğitim Müdürünün okul binasından karot örneği alınması nedeniyle suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Özcan, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Milli Eğitim Müdürü izinsiz karot numunesi aldınız diyor. Bizim bir kurumda resmi kurumda veya binadan karot numunesi almamız nedeniyle suç duyurusunda bulunmuş. Savcılık hızlı bir şekilde soruşturmaya gerek yoktur diye karar verdi. Sayın başkan yardımcımızla ilgili yani ben Bolu’da yaşayan bir belediye başkanıyım, Bolu halkının oylarıyla seçildim. Bana oy vermeyenlerin de belediye başkanıyım. Bu şehirde yaşayan her çocuğun can güvenliği beni ilgilendirir. O yüzden ben bir okulda veya bir kamu binasında şüphelendiğim zaman kanun bana bu yetkiyi vermiş numuneyi alın. Çünkü Allah korusun vicdani sorumluluğu bırak hukuken sorumluluk altında kalırım. Dolayısıyla bugün bu yazıyı ileteceğim ve inşallah valilik gereğini yapıncaya kadar da bir kişinin korktuğu bizim başımıza gelmez diye dua edeceğim.”

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.