25 Mayıs 2022
Gündem

HAYIRSEVERLERDEN YARDIM ELİ

Bolu’da, eşinin terkettiği Halit Yalçın’ın 2 çocuğuyla birlikte yaşadığı ve yıkılmak üzere olan ev, hayırseverler tarafından yeniden yapılmak için yıkıldı. Yıkımı çocuğuyla birlikte izleyen Yalçın, “Kendi ellerimle, tek başıma yapmıştım. Devletimden, milletimden herkesten razı olsun” dedi.

HAYIRSEVERLERDEN YARDIM ELİ
5 Ocak 2022

Bolu merkeze bağlı Yakabayat köyünde eşi terkettikten sonra 9 ve 11 yaşlarındaki 2 çocuğuyla birlikte yıkılmak üzere olan bir evde yaşayan Halit Yalçın’ın (81) durumunu gören köy muhtarı İbrahim Metyar, yardım sağlanması için durumu Köroğlu Gençlik Teşkilatı Başkanı Mahmut Alan’a iletti. Muhtarın daveti üzerine köye giden Alan, Yalçın ailesinin yaşadığı evin fotoğraflarını çekerek sosyal medya hesaplarından yayınlayarak yardımseverlere çağrıda bulundu. Alan’ın çağrısı üzerine hayırsever bir müteahhit birlikte çalıştığı işadamlarıyla birlikte evi yıkarak yenisini yapmak istediğini belirtti. Sabah saatlerinde iş makineleriyle köye giden Alan ve hayırsever işadamının gözetiminde Yalçın ailesinin 50 yıllık evi yıkıldı. Halit Yalçın ve 2 çocuğu için ise, yeni evleri yapılana kadar yaşayabilecekleri başka bir ev kiralandı. Ailenin yeni evlerinin 3 ay içinde bitirilmesinin planlandığı öğrenildi.

“Allah herkesten razı olsun”

Evlerinin yıkılışının oğluyla birlikte izleyen Halit Yalçın, “Allah herkesten razı olsun. Başka hiçbirşey diyemem. Benim 2 yavrum var. Kim onlara yardım ederse dünyada da ahirette de selamet versin. Eskiydi, 50 senelik ev. Kendi ellerimle, tek başıma yapmıştım. Devletimden, milletimden herkesten razı olsun” dedi.

“Burada insanlık örneği var”

Köroğlu Gençlik Teşkilatı Derneği Başkanı Mahmut Alan ise, “Burada bir insanlık örneği var. 2 tane çocuğumuz var. Anneleri yok. Ev maalesef çok kötü durumdaydı. Duvarları ayrılmış durumdaydı. İnsanca yaşanacak bir pozisyon kalmamıştı artık. Biz haberi alır almaz buraya geldik. Muhtarımız sayesinde öğrendik. Burada gördüğümüz manzara gerçekten korkunçtu. Böyle bir çağda böyle bir evin olması insanlık adına üzücü bir durum. Biz de bunu sosyal medyada yayınladık. Yayınlayınca bir müteahhit arkadaşımız, bu evi yıkıp yeniden yapmak için gönüllü oldu. 2 tane çocuğuna bir şey bırakmak istedi. Biz de örnek olması için böyle bir şeye aracı olduk. Evin içindeki eşyalar çok eskiydi. Kullanılmayacak derecede eskimişti. Evdeki eşyaları bile çıkarmadan yıkımı gerçekleştirdik” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.