25 Mayıs 2022
Gündem

KIZ ÖĞRENCİYİ TACİZ EDEN ÖĞRETMENE HAPİS CEZASI

Bolu’da, evine davet ettiği öğrencisi N.K.’ya (16) cinsel istismarda bulunan müzik öğretmeni Cihat K.’ya (26) iyi hal indirimiyle 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

KIZ ÖĞRENCİYİ TACİZ EDEN ÖĞRETMENE HAPİS CEZASI
1 Nisan 2022

Müzik öğretmeni olan Cihat K. bateri çalma eğitimi verdiği N.K. isimli kız öğrencisini evine davet etti. Cihat K., evine gelen öğrencisi N.K.’ya cinsel tacizde bulundu. Öğretmeninin tacizine maruz kalan N.K. evden kaçarak durumu ailesine anlattı. N.K. ve ailesi, öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu. Bolu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce Cihat Karaarslan hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçlamasıyla dava açıldı.

Bolu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan Cihat K., karar duruşmasında kendisini savunarak, “N.K. ile bateri kursunu tamamladıktan sonra kendisini evime davet ettim. Evde kendisi fazla kalmadı. Biraz sohbet ettikten sonra evden ayrıldı. Kendisine kesinlikle tacizde bulunmadım. Bu bir iftiradır” dedi.

Öğretmeninin cinsel tacizine uğrayan N.K. ise, “Kendisinden bateri kursu alıyordum. Olay günü beni evine davet etti. Önce kabul etmedim. Kendisine güvenerek daha sonra teklifini kabul ettim. Evine gittik ve beni yatak odasına götürüp cinsel tacizde bulununca korkumdan hemen evden çıkıp gittim. Kendisinden şikayetçiyim” diye konuştu.

Cihat K. ve N.K.’nın savunmalarının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Cihat K.’ye iyi hal indirimi de uygulayarak 6 yıl 8 ay hapis ve karşı tarafa 10 bin 250 lira vekalet ücreti ödenmesi kararı verdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.