25 Mayıs 2022
Gündem

BOLUSPOR YENİ BAŞKANINI SEÇECEK

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Boluspor Başkanı Abdullah Abat ve yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesine tepki göstererek, “Ben taahhüt ettiklerimin fazlasını yaptım. Bu akşam yönetim kurulu üyeleri ile birlikte toplantı yapacağım. Boluspor başkansız kalmaz” dedi.

BOLUSPOR YENİ BAŞKANINI SEÇECEK
27 Nisan 2022

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Boluspor Başkanı Abdullah Abat’ın istifa etmesine tepki gösterdi. Abat’ın yaptığı istifa açıklamasının ardından basın toplantısı düzenleyen Başkan Özcan, “Boluspor kimsenin şahsi takımı değil. Boluspor’un sahibi tüm Bolu halkıdır. Boluspor’un sahibi, Boluspor’un yıllarca çilesini çekmiş, kötü günlerinde hiçbir zaman sırtını dönüp gitmemiş şanlı Boluspor taraftarıdır. Dolayısıyla hiçbir zaman bu takım sahipsiz kalmaz” dedi.

“Yönetim kriziyle karşı karşıyayız”

Başkan Özcan, kırmızı beyazlı takımın yönetim kriziyle karşı karşıya olduğunu ifade ederek “Bu takım ligde kalmak için terinin son damlasına kadar mücadele edecek. Şu anda bir yönetim kriziyle karşı karşıyayız. Kaybedecek beş dakikamız bile yok. O yüzden ben belediye başkanı olarak Boluspor yönetim kurulu üyelerine Boluspor tesislerinde derhal istişare yapmak üzere toplantıya davet ettim. Bu akşam 20.30’da iftardan sonra toplantımızı gerçekleştireceğiz. Gelinen noktada ben yönetim kurulu üyelerinin başkan gibi bu zor günlerde çekip gideceğini düşünmüyorum. Bu son 4 maçı idare edecek ve kulübün başarılı olabilmesi için elinden geleni yapacak bir başkan seçecek. Biz de bütün Bolu halkı olarak, Bolu belediye başkanı olarak, ilimizin sayın valisi, ilimizde siyaset yapan seçilmiş yöneticiler, ilimizdeki bürokratlarımız hiç kuşku duymuyorum ki üzerine düşeni yapacaklar. Bu Bolu’ya olan borcumuz” diye konuştu.

“Verdiğimiz sözlerin fazlasını Boluspor kasasına koyduk”

Abdullah Abat’ın istifa açıklamasında taahhütlerin yerine gelmediğini söylemesine tepki gösteren Özcan, “Başkan yola çıkarken ekonomik olarak desteklenmesi için herşeyi yapacağız dedik. Kulüp isim hakkı olmadan yoluna devam ediyordu. En büyük sanayi kuruluşlarından birisi bizim ricamız üzerine isim sponsoru oldu. Gölcük’ün gelirini Boluspor’a verdik. Sponsorları, işadamları, firmaları tek tek ziyeret ettik. Herkesin maddi desteğini aldık. Bırakın verdiğimiz taahhütleri yerine getirmemeyi verdiğimiz sözlerin fazlasını Boluspor’un kasasına girmesini sağladık” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.