1 Temmuz 2022
Gündem

ALAATTİN ÇAKICI İDDİALARI YALANLADI

Alaattin Çakıcı hakkında ulusal basında çıkan iddialar, avukatı Can Sevinç tarafından yapılan yazılı açıklamayla yalanlandı.

ALAATTİN ÇAKICI İDDİALARI YALANLADI
16 Mayıs 2022

Alaattin Çakıcı'nın avukat Can Sevinç müvekkili hakkında ulusal basında yer alan bazı iddialarla ilgili basın açıklaması yayınladı. Müvekkili hakkında çıkan haberleri yalanlayan Sevinç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"16.05.2022 tarihinde Birgün Gazetesi yazarı Timur Soykan'ın kaleme aldığı, müvekkilim Alaattin Çakıcı hakkında doğru olmayan, yalan yanlış bilgiler içeren köşe yazısının Cumhuriyet, Duvar, Birgün gibi muhalefet yanlısı medyada yer almasından dolayı açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Müvekkilim Alaattin Çakıcı cezaevinden tahliye olduğu günden bu güne kadar hiçbir yasa dışı işe bulaşmadı. Fakat muhalefet iktidarı yıpratmak için sürekli olarak müvekkilim Alaattin Çakıcı'yı gündeme getirerek, kendisi üzerinden iktidara zarar vermek isteyen, ülkeyi sevmeyen şer odakları sürekli birşeyler üretmektedir. Alaattin Çakıcı'nın çakarlı aracı yok. Alaattin Çakıcı'nın polis koruması da yok. Evet ülkenin her yerinde polis kendisini takip etmektedir. Bunun da sebebi kendisinin kiminle görüştüğünü, nerelere gittiğini kayıt altına almaktır.

Her yazıda müvekkilim Alaattin Çakıcı'yı sayın Devlet Bahçeli ile ilgili ilişkilendiriyorlar. Bu ilişkilendirme doğru değildir. Af Alaattin Çakıcı'nın şahsına bir düzenleme değildir. Tüm mahkumlar için yapılmıştır. 

Yalıkavak Marina için de "çöktü" dedikodusunu uzun süre boyunca dile getirdiler. Gökova Ören Marina için de aynı dedikodular üretilmişti. Şimdi de İstanbul Yelken Kulübü ile ilgili diğerleri gibi yine asılsız dedikodular ve haberler ortaya çıkmıştır. Her iki marinaya da gidip gelmesine rağmen söz konusu İstanbul Yelken Kulübü'ne aylardır gitmemektedir. Kulübün kendi yönetimsel ve iç sorunlarından dolayı dedikodulara Alaattin Çakıcı alet edilmektedir. İstanbul Yelken Kulübü kamuya yararlı dernek statüsündedir. Kamuya ait bir kurum için  "çöktü" cümlesi ve yakıştırması hem yanlış hem de ayıptır. Söz konusu kulübe üye olanların bir çoğu Rotary, Lions Kulübü ve muhalefet yanlısıdır. Rahatsız oluşlarının sebebi aynı düşüncede olmayan kişiler ile aynı ortamda bulunmaya tahammül edemeyenlerin hastalıklı düşünceleridir."

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.