1 Temmuz 2022
Gündem

GİTMELERİ İÇİN HER YOLU DENİYOR

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentteki bilboardlara astırdığı Türkçe ve Arapça yazılı ilanla sığınmacılara, 'Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize' çağrısı yaptı.

GİTMELERİ İÇİN HER YOLU DENİYOR
18 Mayıs 2022

Bolu’da, belediye başkanı seçilmesinin ardından kentteki sığınmacıları istemediğini dile getiren ve şehri terketmelerine yönelik aldığı kararlarla ilgili gündeme gelen Başkan Tanju Özcan, sığınmacıların ülkelerine dönmesi için Arapça ve Türkçe yazılı ilanlarla 'Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize' çağrısı yaptı.

Tanju Özcan'ın isminin yazılı olduğu, 'Bolu Belediyesi'nden geçici sığınmacılara son çağrı' başlıklı Türkçe ve Arapça yazılan ilanda, “Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yılardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” ifadelerine yer verildi. 

2 yorum yapılmış

  • İsmail19 Mayıs 2022 - 01:04
    Başkanım sonuna kadar haklısınız bu konuda sonuna kadar yanınızdayız sizi yedirmeyiz artık gitmeliler
    %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • Yılmaz Seben19 Mayıs 2022 - 02:16
    Başkan doğru söylüyor gitsinler bu kadar misafirlik fazla referandum yapılsın eğer isteyen varsa evinde misafir etsin

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.