10 Ağustos 2022
Gündem

OLAN YİNE FAKİRE OLUYOR...

Bolu Belediyesi'nin kurban bağışı toplaması alınan kararla yasaklandı. Kararı duyan vatandaşlar duruma büyük tepki gösterdi.

OLAN YİNE FAKİRE OLUYOR...
25 Haziran 2022

Bolu Belediyesi’nde bu yıl kurban bağış bedeli 2 bin 200 TL olarak belirlendi. Belediye Başkanlığı Sözcüsü ve Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Bolululara kurban bağışlarını Bolu Belediyesi’ne yapma çağrısı yaparak, “Vatandaşlarımız gerçek ihtiyaç sahiplerine, gerçek muhtaçlara kurban bağışları, kurban paylarını en doğru şekilde ulaşsın istiyorlarsa 444 26 58 numaralı çağrı merkezimiz vasıtasıyla bizimle iletişime geçebilirler” dedi.

FAKİRİN ET HAYALİ YASAĞA TAKILDI

Özdemir’in açıklamalarıyla birlikte kentin 10 farklı noktasına kurban bağışlarıyla ilgili bilgilendirici afişler asıldı. 14 yıldır belediyenin AK Parti’de olduğu dönemlerde de alınan kurban bağışları bu yıl yasaklandı. Belediyelerin bağış toplayamayacağı yönünde alınan kararın ardından gece yarısı polis ekipleri bilbordlardaki afişleri söktü. Yıl boyunca binlerce vatandaşın faydalandığı organizasyonun yasaklandığını duyan vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar, “Fakirin etine de mi göz diktiler. Kime ne zararı vardı. Bu kararı alanları kınıyoruz. Yanlışlarından bir an önce dönsünler” diye konuştular.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.