10 Ağustos 2022
Gündem

ZEHİRLENME VAKALARI İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI

Yuva Köyü'nde meydana gelen zehirlenme vakalarına ilişkin Bolu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yeni kararlar alındı.

ZEHİRLENME VAKALARI İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI
24 Temmuz 2022

Haber: Ahmet Can Metin 

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Çaydurt bölgesindeki Yuva Köyü'nde içme suyu nedeniyle ortaya çıkan zehirlenme vakalarından dolayı yeni kararlar alındı. 

Bolu Valiliği'nin internet sitesi üzerinden paylaştığı kararlara göre;  kentteki tüm içme suyu depoları ve çeşmelerinin beklenmeksizin çok acil şekilde dezenfeksiyon işlemlerinin yapılmasına ve depo klorlama cihazlarının kontrol edilerek çalışır vaziyette tutulması kararlaştırıldı.

Köy su depolarının temizliğinin hassasiyetle yapılmasının devam edilmesine, suların klorlanması ve depo temizliği ile ilgili işlemler izin koy muhtarları tarafından bir kişinin görevlendirilmesine, görevlendirilen kişinin Valilik ve Kaymakamlıklara bildirilmesine ve konunun takibinin Özel İdaresi ve Kaymakamlıklarca yapılması kararı verildi.

Bu kararlarla ilgili ihmal ve kusuru görülenlere veya kararlara muhalefet edenlere Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi ve suç teşkil etmesi halinde TCK'nin 195. maddesi, ayrıca ilgili mevzuatın ilgili maddeleri gereğince işlem uygulanacağı ve idari ceza verileceği ifade edildi. 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.