10 Ağustos 2022
Gündem

TANJU ÖZCAN KARALAMA KAMPANYASINA İSYAN ETTİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Yuva Köyü'nde zehirlenmelere sebep olan su kaynağının Belediye'ye ait olmadığını söyledi.

TANJU ÖZCAN KARALAMA KAMPANYASINA İSYAN ETTİ
25 Temmuz 2022

Haber: Ahmet Can Metin

Çaydurt Yuva Köyü'nde ortaya çıkan içme suyundan zehirlenme vakaları her geçen gün artmaya devam ediyor. Zehirlenme rakamları toplam 130'a ulaşırken, 58 vatandaşın tedavisi ise devam ediyor. 49 yaşında 3 çocuk babası Eyüp Ertem ise zehirlenme nedeniyle hayatını kaybetti. 

Başkan Özcan konuya ilişkin twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bolu Valisi Erkan Kılıç'a seslendi. Özcan, Vali Kılıç'ın zehirlenme vakalarına dair soruşturma başlatması gerektiğini belirterek, "Bolu Valisi yaşanan rezillikten dolayı derhal Bolu İl Özel İdare Gn. Sekreteri hakkında soruşturma başlatmalıdır. Can kaybına ve çok sayıda vatandaşımızın yoğun bakıma kaldırılmasına yol açan bu aymazlık hakkında Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı derhal soruşturma başlatmalıdır!" ifadelerine yer verdi. 

Yuva Köyü'ndeki içme suyundan Belediye'nin sorumlu olmadığını kaydeden Özcan, "Defalarca söyledik. Anlamak istemeyenler hala aynı yalanı söylüyor...Bolu Merkez Yuva Köyüne Belediyemizce su hizmeti verilmemektedir. Yani yaşanan elim olayın sorumlusu İl Özel İdaredir. Karalamak için paylaşımlar yapılmaktadır, yeter artık. Düşün yakamızdan!" dedi. 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.