10 Ağustos 2022
Gündem

YUVA KÖYÜ'NDE YENİ GELİŞMELER

Bolu merkeze bağlı Yuva köyünde yaşanan zehirlenme olayıyla ilgili Kurban Bayramı'nda kesilen hayvanların etlerinden numuneler alınarak incelenmek üzere laboratuvara götürüldü.

YUVA KÖYÜ'NDE YENİ GELİŞMELER
26 Temmuz 2022

Bolu merkeze bağlı Yuva Köyü’nde içme suyundan zehirlenerek hastanelere başvuran vatandaşların sayısı Bolu Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre 141 olarak açıklandı. Yapılan açıklamada, “96 hastamızın tedavisi tamamlanmış olup,  44 vatandaşımızın tedavisi hastanelerde devam etmektedir. İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarımız çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir. Konuyla ilgili valiliğimizce başlatılan idari süreç ile Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan adli süreç devam etmektedir” denildi.

SU BORULARI YENİLENİYOR

16 Haziran tarihinden itibaren su verilmeyen Yuva köyünde bulunan su depolarına giden boruları yenileme çalışması başlatıldı. İş makineleriyle kazılarak su depolarına giden boruları tespit eden ekipler, kırılan ve eskiyen boruları yenileriyle değiştiriyor. 

EVLERDEKİ ETLERDEN ÖRNEK ALINDI

Olayın yaşandığı günden itibaren düzenli olarak su depolarından alınan numuneler incelenmek üzere laboratuvarlara götürülüyor. Zehirlenme olayına sebep olan bakterinin tespit edilmesi çalışmaları devam ederken, İl Tarım Müdürlüğü ekipleri de hastalanan kişilerin evlerinde bulunan kurban etlerinden ve bahçelerdeki ürünlerden numune aldı. Geniş çaplı yürütülen soruşturma kapsamında etlerden ve sebzelerden alınan numuler incelenmek üzere laboratuvara götürüldü.

1 yorum yapılmış

  • mehmet29 Temmuz 2022 - 04:00
    boşuna uğraşmayın. fabrikaları denetleyin

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.