2 Aralık 2023
Gündem

CHP'DE SİYASET ISINIYOR

Bolu’da uzun yıllardır emekçilerin haklarını korumak için sendikal mücadele vererek alanlardaki tecrübesini siyaset sahnesine taşımak isteyen Ahmet Kurt, CHP’den aday adayı olmak yola çıktı. Kurt, basın toplantısıyla aday adaylığı için Bolu’da ilk çıkışı yapan isim olarak dikkat çekti.

CHP'DE SİYASET ISINIYOR
2 Ağustos 2022

Bolu’da sendikal mücadelenin içerisinde yer alarak hak mücadelesi veren Ahmet Kurt, önümüzdeki yıl yapılması planlanan seçimlerde CHP’den aday adayı olmak için yola çıktı. Uzun yıllar sendikal eylemlerin içerisinde yer alarak emekçilerin haklarını korumak için verdiği mücadeleler ile bilinen Kurt, bu kez alanlardaki tecrübesini siyaset sahnesine taşımak için ilk adımı attı. Karaçayır Mahallesinde bulunan Bolu Belediyesi Sosyal Tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Kurt, CHP’den milletvekili aday adayı olmayı düşündüğünü açıkladı. Kurt, Bolu’da CHP’den aday adaylığı için ilk çıkışı yapan isim olarak dikkat çekti.

1990’lı yıllarda Türkiye’de memur sendikalarını kurmak için çalışma yürüten isimlerin arasında yer aldığını ve 15 yıl sendika başkanlığını yaptığını hatırlatan Kurt, “Bolu’da CHP’den milletvekili aday adaylığını düşünüyorum. Ben Yaman Madencilik şirketinin sahibiyim. Toptan ve perakende kömür işi yapmaktayım. 1990’lı yıllardan bu yana Bolu’da sendikal süreçlerin içerisinde yer aldım. Türkiye’de memur sendikalarını kuranların içerisinde olan biriyim. 1992 yılından 2007 yılına kadar TEK’te(Türkiye Elektrik Kurumu) Enerji Yapı Yol-Sen ile beraber TEK, Devlet Su İşleri, Karayolları, Bayındırlık ve Tapu İl Müdürlüğünün 15 yıl sendika başkanlığını yaptım. 1994 yılında Ankara 2 nolu Ener-Sen Şubesinin yönetiminde görev aldım. Bu yönetim Türkiye’de ses getiren 17-18 Haziran 1995 Ankara-Kızılay eyleminin mimarıdır. 12 Kasım depreminin ardından Bolu Belediye Başkanı Yüksel Ceylan başkanlığında il kurultayını kurduk. Ülkemize, vatanımıza hizmet etmek için önümüzdeki dönem yapılacak milletvekili seçimlerinde CHP’den aday adayı olmayı düşünüyorum. Bunu da sizlerle bugün paylaşmak istedim. “ diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.