10 Ağustos 2022
Gündem

MECLİSTE GERGİN ANLAR

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye meclis toplantısında hakkında açılan soruşturmalan kapsamında Danıştay’ın kendisini lehine verdiği kararın yer aldığı dosyayı AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay’a doğru fırlatması toplantıda gerginliğe neden oldu.

MECLİSTE GERGİN ANLAR
2 Ağustos 2022

Bolu Belediye Meclisinin Ağustos ayı birinci birleşiminde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay arasında sert tartışmalar yaşandı. Yuva köyünde yaşanan zehirlenmelere ilişkin Özcan ile Akbay arasında tartışma yaşandı. Başkan Özcan, tartışma sürerken Danıştay kararının yer aldığı dosyayı göstererek, “Beni şikayet edip duruyorsunuz ne oldu. 4 tane soruşturma izni verilmişti Danıştay’dan geldi. Ben size bunlar hukuksuz kararlar demiştim. Al hepsini dördünü de kaldırdı.” diye konuştu.

Başkan Özcan, daha sonra “Al oku” diyerek Danıştay kararının yer aldığı dosyayı AK Parti’li Akbay’a doğru fırlattı. Başkan Özcan, “Kararı okumak istersin diye yüzüne çarpmak için attım. Hakim, beni ve arkadaşlarımı haklı bulmuş. İftira atarken iki de bir şikayet ederken iyiydi şimdi ne oldu.” dedi.

Özcan, Akbay’ın ‘Yüzüme çarpamazsın” şeklindeki tepkisi üzerine ise “Çarparım yargı kararı o. Senin yüzüne attım da oraya kadar ulaştı.” İfadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.