10 Ağustos 2022
Gündem

CHP GRUBUNDAN ALKIŞLANACAK ÖNERİ

Bolu Belediye Meclisinde CHP grubu tarafından kentteki ihtiyaç sahibi 4 bin vatandaşa her ay 2 bin TL yardım yapılmasını öngören önerge oy birliği ile kabul edilerek komisyona sevk edildi. Bolu Belediyesi, yoksul vatandaşlara nefes aldıracak yeni yardımla yılda 96 milyon TL’yi ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtacak.

CHP GRUBUNDAN ALKIŞLANACAK ÖNERİ
2 Ağustos 2022

Bolu Belediye Meclisinin Ağustos ayı birinci birleşimi Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısında CHP grubu üyeleri tarafından kentteki ihtiyaç sahibi vatandaşlara her ay 2 bin TL yardım yapılmasını öngören önerge meclise sunuldu. Önergeye ilişkin konuşan CHP Bolu Belediye Meclis Üyesi Tahsin Mert Karagöz, “Bolu’da gerçekten ihtiyaç sahibi 4 bin aileye her ay  2 bin TL yardımda bulunacağız. 2023 yılı bütçemizi  1.5 milyar TL olarak hesaplarsak 4 bin ihtiyaç sahibi hemşerimize 2 bin TL’den 12 ay boyunca 96 milyon TL verdiğimizde bu da bütçenin yüzde 6.4’üne tekabül ediyor. 2 bin 500 kişilik elektrik ve doğalgaz yardımlarını da göz önünde bulundurduğumuzda 2023 yılı bütçemizin yüzde 10’unu bahsettiğimiz iki yardıma ayırmış bulunacağız. Merkezi hükümet enflasyonla mücadele edeceğiz derken maalesef fakirlik yarattı. Bizde Bolu’da bu yoksulluğu ortadan kaldırmak için bir adım atmış olacağız. “ diye konuştu.

CHP grubu tarafından sunulan önerge oy birliği ile kabul edilerek komisyona sevk edildi.

1 yorum yapılmış

  • sınanır2 Ağustos 2022 - 12:01
    CHP daha önce AK Parti vatandaşa yardım ediyor diye kınıyordu. Yardım alan vatandaşları da kömürcüler makarnacılar diye aşağılıyordu. Şimdi aynını kendi yapıyor. Madem iyi bişeydi neden eleştirdirler. Madem kötü birşeydi neden kendileri de yapıyor. CHP değişmez CHP'nin tek yaptığı Ak Partinin kötü bir taklidini yapmaktır.
    %34 %66   (Toplam 3 oy kullanıldı.)

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.