10 Ağustos 2022
Gündem

TEKSTİL FABRİKASINDA İŞÇİLER HASTANELİK OLDU

Bolu’da, tekstil fabrikasında çalışan 28 kişi öğle yemeğinin ardından mide bulantısı ve ishal şikayetiyle hastaneye başvurdu. Hastalardan 2'sinin tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

TEKSTİL FABRİKASINDA İŞÇİLER HASTANELİK OLDU
2 Ağustos 2022

Bolu'nun Karacaağaç mahallesinde bulunan tekstil fabrikasında çalışan işçilerden 28’i, akşam saatlerinde mide bulantısı ve ishal şikayetiyle hastaneye başvurdu. Hastaneye giden işçilerin öğle yemeğinde tavuk yediklerini ve fabrikadaki çeşme suyundan içtiklerini söylemesi üzerine zehirlenme şüphesiyle olay İl Tarım Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü yetkililerine bildirildi.

Yetkililer, fabrikaya giderek yemekten ve içme suyundan numune alarak laboratuvara götürdü. Ayrıca, bazı işçilerin eğlenmek için gittikleri otelde de yemek yediklerini belirtmesi üzerine İl Tarım Müdürlüğü ekipleri otelin yemeklerinden de numune alarak laboratuvara gönderdi.

2 yorum yapılmış

  • tavukcu2 Ağustos 2022 - 16:51
    yeni bir sektor olusmus. marketlerdeki tavuklarin son kullanma tarihinin son gunu olan urunleri bazi uyaniklar yari fiyatina satin alip bu urunleri fabrika vb yerlerde kullanmaktadir. bizzat kendim sahit oldgm.bir olaydir
  • Nuray 2 Ağustos 2022 - 17:32
    Yalan yanlış insanlara bilgi vermeyin, iş yerinde çeşme suyu içmek için kullanılmıyor, su sebilleri var arıtmalı, yıllardır bu sebillerden su tüketiyor çalışanlar,bahsettiğiniz tarihte iş yerinde tavuk yemeği çıkmamıştır,bolu genelinde suyla alakalı bir problem var zaten uzun zamandır,konuyu saptırmak yerine doğruları araştırıp bilgi verseniz insanlara daha adil olmaz mı!!!
    %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.