1 Temmuz 2022
Gündem

CHP'Lİ ERSAN TÜRKOĞLU’NDAN KIBRISCIKLI AİLEYE ÇİRKİN İTHAM

CHP Bolu Merkez ilçe seçiminde aday olan mevcut başkan Ersan Türkoğlu, geçtiğimiz cumartesi günü kongre öncesi yaptığı konuşmada Kıbrıscıklı bir aileyi örnek göstererek çirkin ithamlarda bulundu.

15 Ocak 2020

Ersan Türkoğlu kürsüde yaptığı konuşmada, “Değerli dostlarım, ben sadece şunu söylemek istiyorum. Ben sonuna kadar Kemalist ve Atatürkçü bir genç olarak bugün ülkemizin sürüklendiği çıkmazdan kurtulmak için mücadele vermeye hazırım. Bugün Türkiye Cumhuriyeti hem uluslar arası alanda yalnız hem de içeride arap kültürüne doğru mahkumlaştırılmaya gidiyor. Bakın şunu özellikle ifade ediyorum.  Din değil, Arap kültürü. Bizim kültürümüzde inancımızda kadınımız her zaman baş tacıdır ama kadınımız özellikle içine kapanık bir hale doğru sürükleniyor. Daha düne kadar küçük Moskova denilen Kıbrıscık’a yakın tarihte bir ziyaret gerçekleştirdim. Orada önceden Cumhuriyet Halk Partili olduğunu bildiğim bir aileye misafir oldum. Misafir olurken şunu gördüm. Kadın erkeğin bulunduğu yerde yoktu. Sofraya  yemekleri eşi mutfaktan getirdi. Erkek getirdi yani. Bu bizim geleneğimizde göreneğimizde olmayan bir şey. O yüzden bizler değerli Mustafa Kemal Atatürk’ün  kurduğu Cumhuriyet Halk Partililer ideolojik bir mücadele vermek durumundayız. Bu ideolojinin temeli Anadolu halklarının oluşturduğu kültür ve ahlak yapısıdır” dedi. Konuşmanın sonunda salonda bulunan Umut Oran, Tanju Özcan, Mansur Şen ve Belediye yöneticileri ile CHP’liler Ersan Türkoğlu’nu alkışladı.

Konuşmanın yayınlandığı sosyal medya sayfalarında birçok vatandaş tepki göstererek, “Ersan Türkoğlu, anlattığın ziyaret ile arap kültürünün ne alakası var. Herkes istediği gibi yaşayabilir. Siz sadece CHP’lilere mi yoksa tüm Bolu halkına mı hizmet edeceksiniz. Aile içerisinde yapılan bir ziyarette ahlaklı bir davranışı sanki kötü bir olaymış gibi anlatmanız size yakışmadı. Kıbrıscık halkı hakkında bu şekilde konuşarak şahsi çıkarlarınız üzerinden prim kazanamazsınız. Kıbrıscık’ta o aileye verdiğiniz tepkiyi gençlerimizi ahlaksızlaştıran ortamlara verdiniz mi? Bu zihniyet Bolu’yu yönetecekse yazıklar olsun. Ayrıca salonda bulunan ve o bahsettiğiniz aile gibi yüzlerce oy alan Tanju Özcan’ın da alkışlamasını kınıyoruz” şeklinde sert ifadeler kullandılar.......

10 yorum yapılmış

 • kbrsckladam14 Ocak 2020 - 18:12
  yuhhhhhh size yuhhhhh. böyle birşey olabilir mi?. aile zina mı yapmış.
 • Dertli14 Ocak 2020 - 23:53
  Anadolu kültürünü iyi öğren sonra adamım diye çık insanların karşısına. Seni evine davet eden adam sana kendisi hizmet ettiyse suçmu. Senin Anadolu kültürü dediğin yavşak batı kültüru . Git sülalenle orada yasa utanmaz.
  %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)
 • Semih15 Ocak 2020 - 00:17
  Neymiş efendim canını vermeye hazırmış süslü laflardan ibaret şimdiye kadar nerdeydin moskovadamıydın.,neymiş efendim sofraya kadın oturmamış, bence siz önce ahlak (!) sahibi olmaya çalışın sonra canınızı,Rabbimizin rızasını kazanmak iiçin feda edin.
  %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)
 • bahattin15 Ocak 2020 - 02:57
  bu şahıs Osmanlı torunu olamaz bu öldüğünde Müslüman olarak mı defnedilecek onu merak ediyorum
 • Bakhele15 Ocak 2020 - 07:49
  Sanane yemeği sofraya kimin getireceğinden!!!yiyosan ye yemiyosan uç git başka kapıya neyin kafasındasınız siz.bende erkeğim ve evde eşine yardım ederim.bulaşıkda yıkarım çamaşırda..yemeği sofrayada kurarım mangalıda ben yakarım sana ne dayı sanane?
  %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)
 • HasanBayramolu15 Ocak 2020 - 09:42
  Sanane dallama, isteyen istediği gibi hiç kimse başkasının özel aile hayatına karışamaz, karışacak olursa işler değişir,mesela İstanbul da bir belediyeye Transeksüel makam şoförü alımı gibi,bu küçük bir örnek, açtırma adamın ağzını,Hadsiz
  %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)
 • Serdar15 Ocak 2020 - 11:20
  Türkoğlu na Cumhuriyet halk partili birisi olarak yazıyorum, bu konuşmalarınız size ve alkış tutanlara hiç yakışmamış ne yani siz ziyerete mi gittiniz yoksa evde ki kadınları görmeye mi?
  %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)
 • Osmankostekci20 Ocak 2020 - 06:26
  Bir siyasi partinin il basanina yakismayan sozlerle dinleyici bulabiliyorsa o topluluktan memlekete hizmet edecek insan cikmaz zihniyet degisecek
  %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)
 • lhamiAltay28 Ocak 2020 - 03:14
  Sayın başkan bir kıbrıscıklı olarak ailemizin düsturu kültürümüze gelenek ve göreneklerimize bağlı davranış göstermiştir şimdi ailemizi örnek bir davranışıyla izah etmeniz gerekirken bizleri arap kültürüyle yozlaştırılmış bakış açısıyla görmektesiniz sizi edeple kınıyorum her kıbrıscıklı aile çağın gerektirdiği standartlarda yaşama ayak uydurmaktadır.
  %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)
 • Lastik17 Şubat 2020 - 16:01
  ben bu akıl fukarasına diyecek bişi bulamıyorum bir tutkudur rte

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.