1 Temmuz 2022
Gündem

BAŞKAN ÖZCAN DOĞRU KARARI VERDİ NİHAYET

CHP Bolu belediye başkanı Tanju Özcan dönemin belediye başkanı Alaaddin Yılmaz'ın projesi olan fakat bir türlü yapımına başlanan bayan tavuk gübresinden Pelit yapma fabrikasına 20 iş adamının isteği ile izin vermişti.

BAŞKAN ÖZCAN DOĞRU KARARI VERDİ NİHAYET
18 Ocak 2020

13 01 2020 tarihinde 5 köy muhtarı, bazı sanayici işadamları ve Bolu halkının tepkilerini dile getirmiş kamuoyuna duyurmuştuk. gelen tepkiler üzerine belediye başkanı Tanju Özcan yapılacak olan fabrikanın arçelik'in yanına değil şehir dışında bey price yakın bir alana yapılacağını duyurdu.

 

13.01.2020 TARİHLİ HABERİMİZ

BOLU'LULARIN DEDİĞİ Mİ OLACAK? YOKSA 20 ZENGİN İŞ ADAMININ MI DEDİĞİ Mİ OLACAK? TOP TANJU ÖZCAN'DA

 

Alaaddin Yılmaz döneminde planlanan ve müstakimler köyüne yapılması düşünülen tavuk gübresinden enerji üretme tesisi, müstakimler Köyü'nün ayaklanması üzerine iptal edilmiş Bolu'nun en önemli kuruluşları arasında başta gelen Arçelik fabrikasının hemen yan tarafına 20 iş insanın ortaklığı ile kurulmuş bir firma ile yapılması için tekrar harekete geçilmişti.

31 Mart sonrası belediye başkanı olan Tanju Özcan hiçbir araştırma yapmadan "bu sorunu ben hallettim demek" için Arçelik fabrikasının yanına yapılacak olan tavuk gübresinden enerji üretme tesisine izin vermişti. Bu karar sonrası bölgede bulunan birçok sanayici ve muhtarlar başta olmak üzere vatandaşlar karara karşı çıkmış şehir merkezine çok yakın bir yere yapılmasını doğru bulmamıştı.

Edindiğimiz bilgilere göre; Yukarısoku mahallesi'ne fabrikanın kurulmasını istemeyen, ciddi anlamda tepki veren ve belediyeye dilekçe veren vatandaşlar ile bu projenin yapılmasına destek çıkan fakat yerin yanlış olduğunu ifade eden iş insanları Tanju Özcan ile görüştü.

Hiç bir araştırma ve fizibilite çalışması yapmadan karara imza atan Tanju Özcan ve yönetimi iki arada kalmış durumda. Bir yanda fabrikayı yapmak isteyen 20 iş insanı ile diğer tarafta Bolu'lu vatandaşlar ve onlara destek çıkan iş insanları belediye yönetimini doğru karar vermesi için sıkıştırıyor.

Fabrikanın yapılması halinde Arçelik fabrikasının da duruma tepki göstermesi bekleniyor. Çünkü 135 ülkeye ihracat yapan ve yemek ile alakalı üretimi bulunan arçelik'in hemen yan tarafında gübre ile alakalı işlem yapılması yetkililer ile ihracat için görüşmeye gelen birçok firmayı rahatsız edeceğine kati gözle bakılıyor.

Mücavir alan dışında bir çok yer var iken belediyenin neden ısrarla buraya izin verdi ise kamuoyunda merak oluşturdu. Bölgede herhangi bir rant sağlanıp sağlanmadığı merak ediliyor.

Yukarısoku mahallesi'nde ve çevre köylerde yaşayan birçok vatandaş ile bazı iş insanları Tanju Özcan'ın proje ile ilgili vereceği kararı bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.