28 Kasım 2022
Gündem

MECLİS ÜYESİ KÜRSÜDE AĞLADI

Bolu Belediye Meclisi'nde Naci Parlak'ın kendisini eleştiren sözlerine karşılık vermek için kürsüye çıkan Bülent Oturak gözyaşlarına hakim olamadı. Oturak, duygulu anlar yaşadığı kürsüde konuşamayınca yeniden yerine oturdu.

MECLİS ÜYESİ KÜRSÜDE AĞLADI
22 Kasım 2022

Bolu Belediye Meclisi Kasım Ayı 2. Oturumu gerçekleşti. Gerçekleşen oturumda söz alarak belediye bütçesini eleştiren AK Parti Meclis Üyesi Bülent Oturak ile CHP Meclis Üyesi Naci Parlak arasında gergin anlar yaşandı. AK Parti Meclis Üyesi Bülent Oturak’ın eleştirilerine eleştiri ile karşılık veren CHP Meclis Üyesi Naci Parlak, “Bülent bey ciddi bir şekilde içten pazarlıkçı ikiyüzlü kişiliğe sahip” ifadelerini kullandı. Parlak’ın ifadeleri ardından söz alan AK Parti Meclis Üyesi Bülent Oturak ise karşılık verirken gözyaşlarını tutamadı.

Haber; Sefa GÜNAY
 

Bolu Belediye Meclisi Kasım ayı 2. oturumu, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın başkanlığında gerçekleşti. Birim müdürlüklerinden gelen konuların ve önergelerin görüşülerek karar bağlandığı toplantının söz alarak belediye bütçesini eleştiren AK Parti Meclis Üyesi Bülent Oturak ile CHP Meclis Üyesi Naci Parlak arasında gergin anlar yaşandı.

“İÇTEN PAZARLIKÇI İKİYÜZLÜ KİŞİLİĞE SAHİP”

Söz hakkı alarak kürsüden belediye bütçesini eleştiren AK Parti Meclis Üyesi Bülent Oturak’ın ardından söz alarak kürsüden AK Parti Meclis Üyesi Bülent Oturak’ın eleştirilerine eleştiri ile cevap veren CHP Meclis Üyesi Naci Parlak, “Bülent Bey bu konuda siz iyi niyetli değilsiniz, samimi değilsiniz. Bir insan sözünün arkasında durur. Siz kusura bakmayın içten pazarlıkçısınız. Evet dediğine şark koymuş. Hayır dediği bir şey olmamış ki. Hepsine koymuş. Ben bu mecliste yenilerden sayılırım. Komisyonlar nedir? Grup olarak arkadaşlarınızdan gönderirsiniz onlara güvenirsiniz. Ben bu konuda samimi bulmuyorum. Üzüldüm. Bülent Bey ciddi bir şekilde içten pazarlıkçı ikiyüzlü kişiliğe sahip. Bütçeye şark koyarak nereye varmak istiyorsunuz? Amacınız belediyeyi çalıştırmamaksa sizleri Bolu halkına sunuyorum. Allah’tan İstanbul Belediyesi gibi değil. İstanbul Belediyesindeki gibi çoğunluk sizde olsa neler yapacaksınız düşünemiyorum. Bolu halkı sizleri cezalandırdı yine aynı hatalar peşindesiniz. Halkımız bunu görüyor. Zamanı geldiğinde görürsünüz. Bütçeye ret vererek bizleri değil Bolu halkını cezalandırıyorsunuz. Bunun farkında değilsiniz galiba. Ben sözlerimin de arkasındayım” ifadelerini kullandı.

MHP MECLİS ÜYESİ SİLİN ARAYA GİRDİ, BAŞKAN ÖZCAN ARA VERDİ

MHP Meclis Üyesi Fatih Silin’in CHP Meclis Üyesi Naci Parlak’ın Parlak’ın ifadelerini doğru bulmadığını belirmesinin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan olayın daha da büyümemesi için oturuma ara verdi.

OTURAK, AĞLAMAKTAN KONUŞAMADI

Aranın ardından devam eden meclis toplantısının dilek ve temenni bölümünde söz alan ve ağlayarak konuşan AK Parti Meclis Üyesi Bülent Oturak, “Burada belediye meclis üyesi olarak katılmadığım toplantı olmadı. Hiç izin kullanmadım. Maalesef maruz kaldığımız durum bizi çok üzdü. Bu gün beni annem eşim izledi. Kimse kimseye hakaret etmesin. Kimsenin ailesini zor durumda bırakmasın” ifadelerini kullandı.

Kürsüde ağlayarak konuşan ve konuşurken güçlük çeken AK Parti Meclis Üyesi Bülent Oturak, sözlerini tamamlamadan kürsüyü terk etti.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.