24 Temmuz 2024
Gündem

İYİ PARTİ 11 AY SONRASINA HEDEF KOYDU

.............................................

İYİ PARTİ 11 AY SONRASINA HEDEF KOYDU
1 Mayıs 2023

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, “Eliniz CHP’ye gitmiyorsa yeni isimlere mesela MHP adayı İsmail Akgül’e y atın sözleri sonrasında İYİ Parti teşkilatında kıyametler kopmuştu. Özcan gazetemize yaptığı açıklamada, sözlerinin yanlış anlaşıldığını ifade ederek, CHP ve İYİ Parti demek istediğini AK Parti’ye oy verilmemesini kas ettiğini söylemişti.  İYİ Parti İl Başkanı Burhan Aktaş, “Talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Dinledikten sonra bizi de şoka uğrattı. İYİ Parti kendi adayıyla yerel seçime hazırlanacak” dedi.

Köroğlu Televizyonu’ndan yayınlanan ve Oğuzhan Eke’nin sunduğu Gazeteci Faruk Çidem’in sorularını yanıtlayan İYİ Parti İl Başkanı Burhan Aktaş, Talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Dinledikten sonra bizi de şoka uğrattı. Tanju bey ittifak ortağı partinin belediye başkanı değil. Haziran’a kadar bağımsız duruyor. Orada Tanju beyden beklenen, her zaman zekasıyla övünen bir belediye başkanı olarak polemiğe fırsat vermeyecek bir cevap verseymiş daha iyi olurmuş” diye konuştu.  

“ARKADAŞLARIMIZ TEPKİ GÖSTERDİ”

“Bir tabanı düşünerek açıklama yapıyorsanız başka bir zemini kaybedersiniz. Daha büyük bir zemine zarar vermiş olur. Çok da sağlıklı bir sonuç olmaz diye düşünüyorum. Arkadaşlarımız da tepki gösterdi. Onların tepkilerine mantıklı bir şekilde cevap vererek aza indirdik. Karşılık vermedik. Sadece onların serzenişleri bizim kendi whatsapp grubumuzda kaldı. Sosyal medyadan kimsenin paylaşım yapmasına fırsat vermedik. Kaosu büyütmenin mantığı yok. Bu da akıllıca bir davranış.”

“YEREL SEÇİME KENDİ ADAYIMIZLA GİRECEĞİZ”

“Yerel seçimlere yönelik 2 türlü çalışmamız var. Birincisi, biz bu seçimden mutlak zaferle çıkmayı planlıyoruz. Meclise milletvekili gönderirsek iktidar olmuş olacağımızı düşünüyorum. Yerel seçime daha güçlü gireceğiz. Belediye başkan adayı çıkarmayı düşünüyoruz. Bir hedef olmadan hiçbir yere varamazsınız. Bizim de buna göre çalışmalarımız var. Hedeflerimiz var. İYİ Parti kendi adayıyla yerel seçime hazırlanacak”

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.