23 Şubat 2024
Gündem

“AK PARTİ İKTİDARINDA HALKIMIZ SEFALETE MAHKUM EDİLDİ”

………………………….

“AK PARTİ İKTİDARINDA HALKIMIZ SEFALETE MAHKUM EDİLDİ”
8 Mayıs 2023

İYİ Parti Bolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Örnekbaş, seçim öncesi yaptığı saha çalışmalarında halkın en çok ekonomik sorunlardan dert yandığını dile getirerek, “21 yıllık AK Parti iktidarında maalesef halkımız sefalete mahkûm edildi. Bu kara düzen 15 Mayıs sabahında son bulacak. 15 Mayıs sabahında inşallah daha güzel bir Türkiye’ye, daha güzel bir Bolu’ya hep birlikte uyanacağız.” dedi.

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler öncesi çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Bolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Örnekbaş, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Örnekbaş, partililer ve milletvekili adayları yaptıkları saha çalışmalarında halk tarafından İYİ Parti’ye büyük teveccüh olduğunu söyledi.

YOĞUN BİR TEMPODA ÇALIŞIYORLAR
9 Nisan’dan bu yana sahada olduklarını ifade eden Örnekbaş, “İl merkezine bağlı köyler ve mahallelerde, ilçelerde, beldelerde çok değerli partililerimiz ve milletvekili adaylarımızla ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Halkımızın, esnafımızın, köylümüzün, çiftçimizin, gençlerimizin, emeklilerimizin sorunlarını dinliyoruz. Onlardan gelen talep ve önerileri not ediyoruz. Milet İttifakı’nda gerçekleştirmeyi vadettiğimiz projelerimizi onlarla paylaşıyoruz. Yoğun bir tempoda çalışıyoruz.” dedi.

“ASIL ANKET SOKAKTA”
Seçimler öncesi birçok anket firmasının seçim anketleri yaptırdığını hatırlatan Örnekbaş, “Bolu özelinde yapılan anket sonuçları da var. Özellikle bu seçim anketlerle tahmin edilebilecek bir seçim değil. Açıkçası parayı basan anket yaptırıyor. Parayı basan anketlerde istediği sonucu alıyor. Asıl anket sokakta halkla birebir görüştüğün zaman ortaya çıkıyor. Ziyaretlerimde gördüğüm şu k vatandaşın oy tercihinde büyük bir değişim var. Şahsıma ve partime büyük bir teveccüh var. Bu şehirde uzun yıllardır ticaretin içerisindeyim. Neredeyse tanımadığım kişi kalmamıştır. Halkımı ziyaret ettiğimde onların bakışlarından, samimiyetinden zaten oy tercihlerini anlayabiliyorum. Sonuç ne olursa olsun 14 Mayıs’ta halkımın vereceği her karara, her oya saygım sonsuzdur.” Diye konuştu.

EN BÜYÜK SORUN EKONOMİ
Örnekbaş, yaptığı saha çalışmalarında halkın en çok ekonomik sorunlardan dert yandığını dile getirerek şöyle dedi; “Mutlu insan görmek neredeyse imkânsız. Halkımız ekonomik sıkıntılar nedeniyle nefes alamaz hale geldi. Gittiğimiz her ziyarette muhakkak ekonomiden dert yananlar oluyor. Emekli mutsuz, esnaf mutsuz, işçi mutsuz, çiftçi mutsuz, gençler geleceğinden umutsuz. Gelecek kaygısı yaşayan, torpille hakkı yenilen ve bu adaletsizlikler nedeniyle ülkeyi terk etmek isteyen bir gençlik var. Halkımız artık bu düzenin son bulması gerektiğinin farkında.  21 yıllık AK Parti iktidarında maalesef halkımız sefalete mahkûm edildi. Bu kara düzen 15 Mayıs sabahında son bulacak. 15 Mayıs sabahında inşallah daha güzel bir Türkiye’ye, daha güzel bir Bolu’ya hep birlikte uyanacağız.”

“ÇALMAYACAĞIM, ÇALDIRMAYACAĞIM”
Seçimler sonucunda Bolu’yu TBMM’de temsil etme hakkına eriştiğinde yoğun pir tempoda çalışacağını dile getiren Örnekbaş, “Bu şehrin tüm sorunlarını biliyorum. Sorunların çözümü için gecemi gündüzüme katıp çalışacağıma söz veriyorum. Bu sorunları bilgiye, istişareye değer vererek, ‘ben bilirim’ diyen değil, ‘biz biliriz’ diyen anlayışla çözeceğim. Sadakati değil, liyakati esas alacağım. Çalmayacağım, çaldırmayacağım. Emeklinin, işçinin, esnafın, çiftçinin, gençlerin temsilcisi olacağım. Ben yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermem.” diyerek sözlerini tamamladı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.