24 Nisan 2024
Gündem

BOLUSPOR OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDİYOR

Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, Boluspor’un 8 Haziran’da olağanüstü kongreye gideceğini açıkladı.

BOLUSPOR OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDİYOR
24 Mayıs 2023

Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, kulübün Karaçayır mahallesinde bulunan tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Kulüp olarak olağanüstü kongre kararı aldıklarını belirten Abak, kongrenin 8 Haziran tarihinde gerçekleştirileceğini söyledi.

“Benim cebimden kulübe verdiğim para yaklaşık 50 milyon TL”

Kongre kararı aldığını açıklayan Başkan Abak, “Arkadaşlar sıkıntılı hiçbir borcumuz yok. Bizle alakalı hiçbir futbolcuyla derdimiz, tasamız yok. Bizimle alakalı 2022-2023 sezonunda yabancıların mayıs ayı maaşı var. 1-2 tanesini Nisan, Mayıs var. Toplamda yabancılara 130 bin euro borcumuz var. Yerli futbolculara da 3 milyon 900 bin TL borcumuz var. Yani toplarsak bizim 2022-2023 sezonunda sadece 6 milyon TL borcumuz var. Hiçbir mahkememiz yok. SSK, stopaj, vergi, hiçbir borcumuz yok. Boluspor'un şu anda çok derdi, tasası yok. Benim cebimden kulübe verdiğim para yaklaşık 50 milyon TL, arkadaşlar bu sıraladığım sebeplerden ötürü ben 8 Haziran’da olağanüstü genel kurul kararı aldım. İnşallah Boluspor kulübü için hayırlı uğurlu olur” dedi.

“Ben 28 Mayıs 2025 tarihinde sizin önünüze çıkıp bu kadar gür sesle konuşamam”

Kulübün kalan borcunu dile getiren Abak, “Eski oyunculara olan bir borç var. O da yaklaşık 10 buçuk milyon TL. CAS’ta bir mahkememiz var. İnşallah onu kaybetmeyiz. Çünkü 50 bin Frank oraya gönderdik. Yani eski personelle ilgili bir 3 buçuk milyon TL borcumuz var. Yani eskilerle alakalı kulübün 14 milyon TL borcu kaldı. Artı belediyeye olan fiks bir borç var. Bizimle alakalı da olan tüm borç 6 milyon TL. Ya o biraz daha iner. Boluspor kulübünün şu anda hiçbir sıkıntısı, derdi, tasası yok. Ama arkadaşlar bu sistem dönmez. Yani burada arkadaşlarla, yönetici arkadaşlarla çok oturduk. Çok konuştuk. Sizlerin de bildiği gibi olağan kongreler her üç yılda bir oluyor. Yani 28 Mayıs 2025 tarihinde ne diyeceğiz? Ya biz kulübe işte, ‘Her sene elli verdik, elli verdik, elli verdik, elli verdik. Beceremedik, Süper Lig olmadı’ kolay da değil arkadaşlar. Ama ben 28 Mayıs 2025 tarihinde sizin önünüze çıkıp bu kadar gür sesle konuşamam” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.