2 Aralık 2023
Gündem

İLK ADAY ADAYI SAKARYA’DAN GELDİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde Daire Başkanı olarak görev yapan Kıbrıscıklı Mustafa Deverenli Bolu’ya gelerek AK Parti’den belediye başkanlığına adaylık için çalışmalara başladı.

İLK ADAY ADAYI SAKARYA’DAN GELDİ
25 Ağustos 2023

ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da, 14 Mayıs’ta yaşanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin sonlanmasıyla birlikte siyaset sahnesinde durgunluk yeniden bir durgunluk dönemine girildi. 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimler için siyasi partiler rutin çalışmalarını yapsalar da henüz yerel isimlerden aday adayları kamuoyu önüne çıkmadı. 

KULİSLERİ HAREKETLENDİRDİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı yapan ve Bolu’nun Kıbrıscık ilçesi doğumlu Mustafa Deverenli, yerel seçimlerde AK Parti’den belediye başkanı aday adayı olmak için çalışmalara başladı. Bolu’ya gelen Deverenli ziyaretlerde bulunarak kentle ilgili fikir alışverişlerinde bulundu. Deverenli’nin adaylık için Sakarya’dan Bolu’ya gelmesi AK Parti kulislerini de hareketlendirdi.

MUSTAFA DEVERENLİ KİMDİR?

1969 yılında Bolu Kıbrısçık’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu Tapu ve Kadastro Bölümü’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Jeodezi Fotoğrametri Mühendisliği Bölümü’nden Harita ve Kadastro Mühendisi unvanı ile mezun oldu. Çeşitli kurumlarda mühendis unvanı ile görev yaptı. Sakarya’da Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik bürosu faaliyetlerini yürüttü.

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Deverenli, Şubat 2018 tarihinde atandığı Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı görevinde de bulundu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.