24 Nisan 2024
Gündem

Tanju Özcan’ın adaylığına 3 farklı partiden tepki

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 2024 yılında yeniden CHP’den aday olmasının kesinleşmesinin ardından AK Parti, MHP ve HEDEP’ten arka arkaya tepkiler geldi.

Tanju Özcan’ın adaylığına 3 farklı partiden tepki
15 Aralık 2023

HABER: FARUK ÇİDEM

Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerçekleştirdiği Parti Meclisi toplantısında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde yine partisinin adayı olması kararı çıktı. Kararı sosyal medya hesabından paylaşan Özcan’a, MHP İl Başkanı İlhan Durak, AK Parti İl Başkanı Suat Güner ve HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan açıklamalar geldi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın adaylığının kesinleşmesinin ardından, sosyal medyada Başkan Özcan’ın Haber Global’e katıldığı programdaki söylemi, Türkiye’nin gündemine oturdu. Özcan, programda, “Bakın, ben şunu iddialı bir şekilde söylüyorum. Hiç hayatımda kıvırmadım. Eğer bir kez daha seçilirse, 2023’te… Seçileceğine ‘şu’ kadar inanmıyorum… Seçilirse, ben 2024 yılında, seçilme şansım yüzde 100 bile olsa, Bolu Belediye Başkanlığıma adaylığımı koymayacağım” dedi.

Özcan’ın sözleri, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner ve MHP Bolu İl Başkanı İlhan Durak tarafından da hatırlatıldı. İki il başkanı, Özcan’ın sözlerine sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla tepki gösterdi.

“ŞİMDİ KIVIRASI GELMİŞ”

AK Parti Bolu İl Başkanı Güner, “Klasik yalan üzerine kurulu CHP siyaset anlayışı... Dedi ve kıvırdı, adaylığını açıkladı. Fakat bir gerçeği ve hakkı teslim etmek lazım ki Tanju Özcan,  ‘hayatımda hiç kıvırmadım’ demiş ama ‘kıvırmayacağım’ dememiş ki… Şimdi kıvırası gelmiş…” açıklamasını yaptı.

“ÜLKE GÜNDEMİNE GİRMEYİ BAŞARDIN”

MHP Bolu İl Başkanı İlhan Durak ise, Özcan’ın, aday olmayacağını söylediği videoyu paylaşarak, “Tebrikler Tanju Özcan X’de (Twitter) ülke gündemine girmeyi başardın” ifadelerini kullandı.

“EY CHP…”

HEDEP Partisinin Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ise, “Ey CHP!!! bu ırkçı, ayrımcı, Kürt halkını ve sığınmacıları aşağılayan kişiyi aday göstererek mi Kürtlerden ve demokratlardan oy isteyeceksin?” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.