24 Nisan 2024
Gündem

Özcan’ın paylaşımına soruşturma açıldı, “Pişman değilim”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Suudi Arabistan’da FB-GS maçıyla ilgili yaşananlardan sonra sosyal medyada paylaştığı görsele soruşturma açıldığını söyledi. Özcan, “pişman değilim” dedi.

Özcan’ın paylaşımına soruşturma açıldı, “Pişman değilim”
2 Ocak 2024

HABER: FARUK ÇİDEM

Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından birisi olan ve doğru bildiklerini söylemek konusunda korkusu olmayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yeni bir soruşturmayla karşı karşıya kaldı.

Suudi Arabistan’dan oynanacak olan FB-GS maçında Atatürk pankartları ve İstiklal Marşı’na izin verilmemesine “çöl faresi bedeviler” diyerek tepki gösteren Başkan Özcan hakkında soruşturma açıldı.

Sosyal medya hesabından hem soruşturma açılan görseli hem de düşüncelerini paylaşan Özcan, “Bu görsel ile ilgili soruşturma açılmış. Gerçekten akıl tutulması yaşanıyor. Türk Milleti olarak biz ezik miyiz? 

Katil Suud Rejimi tarafından, Türkiye Cumhuriyeti kurucusunun manevi hatırasına saygısızlık yapılıyor, biz buna tepki gösterdik diye, soruşturma geçiriyoruz. 

Pişman değilim, kimse Türk Milleti’nin kırmızı çizgisi olan Mustafa Kemal Atatürk’e saygısızlık yapamaz. Kamuoyunun dikkatine sunuyorum” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.