24 Nisan 2024
Gündem

Depremin 1'inci yılında acılı aileleri unutmadı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 6 Şubat depremlerinde Diyarbakır’da hayatını kaybeden Bolulu genç öğretmen Merve Görüş’ün ailesini ziyaret edip, acılarını paylaştı. Özcan daha sonra Bolu’ya yerleşen depremzede ailelerle de bir araya geldi.

Depremin 1'inci yılında acılı aileleri unutmadı
7 Şubat 2024

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 2 büyük depremin üzerinden tam 1 yıl geçti.  11 ilde büyük yıkıma neden olan depremin yıl dönümünde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Diyarbakır’da hayatını kaybeden öğretmen Merve Görüş’ün ailesi ile depremzede iki aileyi ziyaret etti.

Acılı aileye başsağlığı diledi

Özcan ilk olarak Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yaşadığı binanın çökmesi sonucu hayatını kaybeden öğretmen Merve Görüş’ün (29) baba evine gitti. Gözyaşının hâkim olduğu ziyarette Özcan, acılı aileye baş sağlığı dileklerinde bulundu ve genç öğretmen için dua etti.

Depremzede aileleri de unutmadı

Özcan daha sonra Bolu’ya yerleşen Adıyamanlı Kurt ve Malatyalı Karakaya ailesini de ziyaret etti. Her iki ailenin fertleriyle görüşen Özcan, ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti ve kayıpları için baş sağlığı dileğinde bulundu.

“Her zaman sizlerin yanınızdayız”

Ailelerin ihtiyaçlarının olup olmadığını da soran Özcan, “Yalnız değilsiniz, her zaman sizlerin yanınızdayız. Biz de geçmişte 2 büyük deprem yaşadık. Depremi, deprem yaşayan bilir. Herhangi bir ihtiyacınız varsa elimizden geleni yapmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Ailelerden teşekkür

Depremzedeler ise 1 yılın çok zor geçtiğini belirterek, Bolu’ya geldikleri günden beri desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ve belediye yetkililerine teşekkür ettiler.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.