24 Nisan 2024
Gündem

METİN SOYGÜR, MUDURNU BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIĞINI RESMEN İLAN ETTİ

Geçmişte bir dönem Mudurnu Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Metin Soygür, yaklaşan yerel seçimler öncesi Mudurnu'dan Bağımsız Belediye Başkanı Adaylığını ilan etti.

METİN SOYGÜR, MUDURNU BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIĞINI RESMEN İLAN ETTİ
15 Şubat 2024

İşte Metin Soygür'ün adaylığını ilan etmesine ilişkin açıklaması;

Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz Basın Açıklamamızda da ifade ettiğim gibi, sizlerin teveccühü ve teşkilat mensubu arkadaşlarımızın talebi üzerine Ak Parti'mizden belediye başkanlığı için aday adayı olmuştum.

Genel merkezimizin yaptığı araştırma ve anketlerde %70 gibi lehimize çıkan sonuçlar komisyonlarda değerlendirilmiş, adaylığımız son ana kadar gündemde tutulmuştur.

Ancak halkımızın genel kanaati dikkate alınmadan, tamamen kişisel ilişkilerin etkisiyle bir karar alınmış, maalesef adaylığımız engellenmiş ve kanaatimizce şahsımıza ve dolayısıyla halkımıza büyük bir haksızlık yapılmıştır.

Böyle önemli kararların toplum ve parti menfaatleri doğrultusunda değil, tamamen kişisel ilişki ve menfaat beklentileriyle verildiği, ilimizin diğer ilçe ve beldelerindeki istifa ve tepkilerden de açıkça anlaşılmaktadır. 

Öncelikle yapılan bu haksızlığa dur demek amacıyla, resmi olarak başka bir oluşumdan aday olabilmem için partimden istifa ettim. Sonrasında, ilçemizde faaliyet gösteren 5 siyasi partiden "ilçemize hizmet yarışını partimiz çatısı altında yürütelim" şeklinde teklifler aldım.

İlçe, il ve genel merkez nezdinde yapılan bu tekliflerden dolayı bütün parti yetkililerine canı gönülden teşekkür ediyorum.

Siz halkımızın çoğunluğunun görüşleri ve yaptığımız istişare ve değerlendirmeler doğrultusunda, Mudurnu'ya hizmet yarışında, tüm siyasi görüş ve yaşam tarzlarını bir araya getirebilecek, "ÖNCELİĞİMİZ MUDURNU" düşüncesini hayata geçirebileceğimiz çatının "BAĞIMSIZ HAREKET" olduğu kanaati oluşmuştur.

Daha güzel, daha müreffeh, sosyal ve kültürel olarak gelişmiş, gençlerimizin terk etmediği bir Mudurnu için 31 Mart'ta bizlere vereceğiniz yetkiyi alabilmek için, BAĞIMSIZ olarak MUDURNU BELEDİYE BAŞKANLIĞI'na adaylığımı ilan ediyorum. Bu vesile ile de başta Genel Merkezimizde, komisyonlarda bizlere kefil olan siyasi büyüklerime, üç aydan bu yana bizlere ilgi, alaka ve teveccüh gösteren siz Mudurnu'lu hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum.

Desteklerinizle yeniden bu yola çıktık. 31 Mart Seçimlerinde yine desteklerinizi bekliyor,

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.