24 Mayıs 2024
Gündem

İL GENEL MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Bolu’da, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk kez toplanan İl Genel Meclisi’nde 23 üyenin katılımıyla yapılan oylamada AK Parti adayı Ekrem Çetinkaya başkan olarak seçildi.

İL GENEL MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI
8 Nisan 2024

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında İl Genel Meclisi’ne seçilen 23 üye ilk toplantısın gerçekleştirdi. Toplantıyı meclisin en yaşlı üyesi olarak AK Partili Mustafa Nuri Gürsoy açtı. Başkan ve vekilleri ile komisyon üyelerinin seçimi gündemiyle toplanan mecliste AK Parti’nin başkan adayı Ekrem Çetinkaya olurken, CHP grubu ise Hüseyin Yıkılmaz’ı gösterdi.

Yapılan oylamada AK Partinin adayı Ekrem Çetinkaya oy çokluğuyla İl Genel Meclisi’nin yeni başkanı seçildi. Çetinkaya’nın başkan vekilleri de yine AK Parti’nin önerisiyle Yılmaz Turçin ve Zerrin Yavuz Açıkalın oldu.

VALİ KILIÇ İLK MECLİSİ ZİYARET ETTİ

Bolu Valisi Erkan Kılıç, İl Genel Meclisi’nin ilk toplantısında üyeleri tebrik etti. Kılıç, mecliste yaptığı konuşmada, “Yeni dönem hepinize hayırlı uğur olsun. Hep birlikte Bolu için elimizden ne geliyorsa yapacağız. En önemli konu Stratejik Plan. Bunun öncelikli olarak hazırlanması gerekiyor. Bolu ülkemizin en güzel şehirlerinden birisi. Temizlik ve çevre kirliliği konusunda hassas olmalıyız. Uzak köylerdeki çöp toplama işini çözmemiz gerekiyor. Ayrıca, köylerdeki kaçak yapılaşmaya da dikkat etmeliyiz. Bu konuda yapı henüz yapılmadan bilgi verilmesi çok önemli. Su kaynaklarımızı da verimli kullanmalıyız. Temizliğine dikkat etmeliyiz. Geçmiş yıllarda yaşadığımız Yuva köyü olayı var. Köylerde su konusunda eksiklerimiz varsa gözden geçirerek tamamlamalıyız. Bunun yanında yaz aylarında su sıkıntısı çeken köylerimiz oluyor. Sulamanın en yoğun olduğu dönemlerde dikkat etmemiz gereken bir konu. Vahşi sulamanın önüne geçmek için su sayaçları konulması ve ücretlendirme yapılması gerekiyor” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.