24 Mayıs 2024
Gündem

BAŞKAN ÖZCAN, ROK'U PİŞMAN ETTİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı’nın sosyal medya hesabından, “Bolu Belediyesi’ne kayyum atanmasına ve Tanju Özcan’ın tutuklanmasına karar verilmiştir” paylaşımında bulunmasına sert tepki verdi. Özcan, “Ettiğim yeminden dolayı bana kayyum atayacak zihniyetin alnını karışlarım.”dedi.

BAŞKAN ÖZCAN, ROK'U PİŞMAN ETTİ
16 Nisan 2024

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan geçtiğimiz gün, ikinci dönemine de ilk dönemde olduğu gibi Kuran’a el basarak yemin ederek görevine başladı. Tanju Özcan’ın o anlarını alaycı bir tavırla paylaşan Kütahyalı, Bolu Belediyesi’ne kayyum atanacağını ve Özcan’ın da tutuklanacağını ifade etti. Paylaşımın sonunda da kahkaha atarak gülen Kütahyalı, sosyal medyada tepki topladı.   

ÖZCAN’DAN YANIT GECİKMEDİ 

Kütahyalı’nın paylaşımına Başkan Özcan’dan yanıt gecikmedi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özcan, “Feto artığı” ifadesini kullandığı Rasim Ozan Kütahyalı’ya sert yüklendi. Özcan, “Feto artığı @RasimOzan_K Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim üzerine yemin ederek göreve başlamam sebebiyle bana kayyum atandığını ve tutuklandığımı yazmış. Türk Bayrağı ve kutsal kitabımız üzerine yemin etmek suç ise ben bu suçu ikinci kez işledim.” dedi. 

“ETTİĞİM YEMİNDEN DOLAYI BANA KAYYUMN ATAYACAK ZİHNİYETİ KARIŞLARIM” 

Özcan, Kur’an-ı Kerim’e el basarak yemin etmesi sebebiyle kayyum atanma iddiasına “Ettiğim yeminden dolayı bana kayyum atayacak zihniyetin alnını karışlarım.” ifadeleriyle yanıt verdi. Bolu’da olduğunu bildirerek haberin doğru olması halinde tebligatı almaya hazır olduğunu ifade eden Özcan, “Bu haber doğru ise an itibariyle Bolu’dayım, tebligatı almaya ve gözaltına alınmaya razıyım.” diye konuştu. 

“KENDİSİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM” 

Özcan, paylaşımının devamında Feto artığı olarak hitap ettiği Kütahyalı için “Eğer bu Feto artığı, eyyam yapıyorsa da kendisi hakkında suç duyurusunda bulunuyorum.” sözleriyle suç duyurusunda bulunacağını ifade etti. 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.