13 Haziran 2024
Gündem

Halk Ekmek üretimini 20 bine çıkarıyor

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, fırıncıların verdikleri sözleri tutmadığını belirterek 8 bin olan halk ekmek üretimini 20 bine çıkaracağını açıkladı.

Halk Ekmek üretimini 20 bine çıkarıyor
13 Mayıs 2024

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Mayıs ayı meclis toplantısında Halk Ekmek üretimiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Özcan, fırıncılarla 2019 seçimleri öncesinde konuştuklarını ve birbirlerine karşılıklı sözler verdiğini belirterek, fırıncıların sözlerini tutmadığını ifade etti.

Özcan açıklamasında, “Halk ekmek konusunda 2019 seçimleri öncesinde fırıncıları dinledik. Bolu belediyesi günlük ekmek üretimini 22 bin civarına çıkarmış. Fırıncılar isyan etmişlerdi. Bunu kapatır mısınız diye sordular. Ben de kapatmam dedim. Halk ekmeği kapatmak orada alanı boşaltmak demektir. Halk ekmek elimizde kalacak dedim. Ama öyle bir hale gelmiş ki belediye artık bazlama, yufka, simit satar hale gelmiş. Bu konuda haklı olduklarını söyledik. Biz sayıyı 8 binin altına inmeden düşürürüz dedik. Fiyatları belirlerken de birlikte belirleriz. Halk ekmeğin zarar etmesi gibi bir şey söz konusu değil. Halk ekmeğin parası da var. Halk ekmek kamu şirketi olduğu için teşvikli un alıyor. Fırıncılar da buna karşılık bize çok söz vermişti. Bazı öğrenci yurtlarına ekmek vereceklerdi. Vermediler. Bazı yerlere ekmek verin dedik vermediler” dedi.

“SÖZLERİNİ TUTMADILAR”

Özcan, fırıncıların sözlerini tutmadıkları için üretimi artıracaklarını ifade ederek, “Ben fırıncılara verdiğim sözü 5 yıl boyunca tuttum. Ama onlar bize verdikleri sözün bir tanesini bile tutmadılar. Biz de burada vatandaşın daha ucuza ekmek yemesi için tekrar ekmek üretimini 20 bine çıkarma kararı aldık. Halk ekmek olmasa bugün Bolu’da ekmek fiyatı en az 4-5 lira fazla olurdu” şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.