5 Aralık 2020
Gündem

MİLYONLUK VURGUNDA DETAYLAR BELLİ OLMAYA BAŞLADI

Dün gündeme taşıdığımız Bolu'da büyük bir sanayi kuruluşunun milyonlarca lira zara uğratılması haberinin detayları ortaya çıkmaya başladı.

MİLYONLUK VURGUNDA DETAYLAR BELLİ OLMAYA BAŞLADI
6 Mart 2020

Koç gurubuna ait Arçelik A.Ş.'ye çalışan bir yan sanayi firmasının şoförünün uzun süredir Fabrikadan gizli şekilde saç (dkp)  malzemesini çıkartarak yine Arçelik firmasının işlerini yapan bazı büyük yan sanayi firmalarına sattığı tespit edildi.

Olaylar şu şekilde gelişti;

Arçelik fabrikasına çalışmakta olan ve Bolu'nun çok yakından tanıdığı bir işadamına ait firmanın şoförü gizli bir biçimde fabrikadan beyaz eşya yapımında kullanılan ham madde olan saç (dkp) malzemesini çıkartarak yine Bolulu işadamlarına ait bazı yan sanayi firmalarına sattığı tespit edildi. Arçelik fabrika müdürleri durumu fark edince kamera kayıtlarını inceledi ve geçen hafta suçüstü yaparak Arçelik içerisinde Arçelik'e ait malzemeyi çıkartan kamyonu durdurdu. Fabrika yetkilileri şahıs hakkında Bolu savcılığına giderek şikayette bulundu.

Yaşanan olayla alakalı incelemelerde bulunan fabrika yetkilileri, daha önce iş verdikleri yan sanayi fabrikasında işçi olarak çalışan fakat daha sonra aşağısoku Mahallesi'nde fabrika kiralayarak Arçelik'e iş yapmaya başlayan E.A.'nın da aynı şekilde fabrikadan saç (dkp) çıkarttığını tespit etti. Durumun ortaya çıkması ile E.A.'nın fabrikayı kapatarak sırra kadem bastığı öğrenildi.

Arçelik genel merkezinden gelen yetkililerin fabrikada sayım yaptığı ve şu ana kadar tespit edilen zararın en az 15 milyon civarında olduğu ifade edildi.

Arçelik'den izinsiz çıkarılan ve satılan malları ucuz fiyata satın alan Bolulu işadamlarının olayı kapatmak için maaşla çalışan bazı işçilere suçu yüklemeye çalıştığı da iddia edildi.

Arçelik fabrikasına yıllardır hizmet vermekte olan birçok firmanın, iki veya üç firmanın uyanıklığı yüzünden töhmet altında kalmaktan rahatsız oldukları da öğrenildi. Bir çok işadamının durumun bir an önce ortaya çıkması için soruşturmanın tamamlanmasının beklendiği gelen bilgiler arasında.

(Haberde kullandığımız fotoğraftaki fabrikanın sahiplerinin olay ile hiçbir alakası yoktur. Fabrika uzun süre önce kiraya verilmiştir. Olayda adı geçen kiracıdır fabrika sahibi değil)

4 yorum yapılmış

 • TAHİR 7 Mart 2020 - 00:11
  Haber için teşekkürler E.A. ismini tam yazarsanız kamuoyu olarak memnun oluruz. Selamlar
 • Amele8 Mart 2020 - 08:34
  Biz kovan ucu çıkartamıyoruz , adamlar yükü tutmuş . Vay ki ne vay
  %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)
 • Kulic148 Mart 2020 - 19:28
  Çalan tamam da alanlar da deşifre edilmeli ve aynı cezayı alması saglanmalidir.
 • Deli 11 Mart 2020 - 12:37
  E.A şahis ERCAN ARAN

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.