28 Ocak 2022
Gündem

BOLU'DA TAKSİCİLER NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI

Belediye ve Boluspor bir araya gelerek taksicilere bir çözüm üretecekler mi?

BOLU'DA TAKSİCİLER NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI
20 Mart 2020

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye göre belediyelerin kiracıları konumunda olan ve iş yerlerini kapatan vatandaşlar coronavirüs tedbirleri kapsamında kira ödemeyecekler.

 

Bolu'da, Belediye kiracısı iken Boluspor'a gelir sağlaması amacı ile kiralama hakkı Boluspor'a devredilen TAKSİ DURAKLARINDA hizmet veren taksiciler ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

 

Birçok taksici yetkililere seslenerek şu sözlere yer verdiler;

 

"Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok Belediye kiracısı işyerini kapatması halinde kira vermeyecekleri çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlandı. Bolu belediyesi de bunu duyurdu. Taksicilerin durumu ise gerçekten çok zor. Bizler istesek durakları kapatır evimize gideriz fakat zor durumda olan, hastası olan veya acil bir ihtiyacı olan vatandaş taksiye ihtiyaç duyarsa diye mecbur açık tutuyoruz. Bunu insani duygular ile yapıyoruz. Dışarıda çok fazla insan olmadığı için işlerimiz neredeyse durma noktasına geldi. Durağı kapatsak kira ödemeyeceğiz ama bir vatandaşımız taksi ihtiyaç duyarsa ne yapacağız. Bunun vebalini çekmemek için zararına durakta bekliyoruz. Bolu belediyemiz bu konuda Boluspor ile görüşüp bir çözüm bulmalıdır" 

2 yorum yapılmış

  • Aydın kapucu20 Mart 2020 - 20:27
    BAŞKAN GEREĞİNİ YAPACAKTIR ENDİŞELENMEYİN
  • Cengiz GÜLER24 Mart 2020 - 18:41
    Lütfen büfeleride yazarsanız seviniriz bizde Boluspor kiracısıyız

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.